Porady

Akwarium z szafką, lub inny zestaw akwariowy? Sprawdź, czy warto!

Akwarystyka to wymagające hobby i może być prawdziwym wyzwaniem dla swoich młodych adeptów. To wręcz onieśmielające – dobór całego oprzyrządowania i akcesoriów niezbędnych do założenia pierwszego zbiornika. Chcesz zrobić wszystko jak najlepiej, a czujesz się zagubiony. Jesteś dopiero na początku drogi ku zrozumieniu, o co tak naprawdę w “hodowli rybek” chodzi.

Większość doświadczonych akwarystów doradza początkującym inwestycję w gotowy zestaw akwariowy, dopasowany parametrami do ryb i roślin, które będą w nim żyły oraz dobrany tak, by jego pielęgnacja, obsługa i konserwacja były jak najłatwiejsze. Nie ma sensu utrudniać sobie zadania od samego początku. Należy nabyć odpowiedni zestaw akwariowy w profesjonalnym sklepie akwarystycznym. Znajdziesz tam nie tylko szeroki asortyment, ale także służących radą profesjonalistów. I to jest nie do przecenienia – sam prawdopodobnie nie wybierzesz dobrze!

Zestawy akwariowe – jak wybrać optymalny?

Zestawy akwariowe występują w najrozmaitszych wariantach. Mogą to być zbiorniki z szafką, zbiorniki z oświetleniem, zbiorniki z oświetleniem, filtracją i grzałką z termostatem – na rynku jest wiele konfiguracji. Początkującym akwarystom zaleca się zwykle inwestycję w średniej wielkości zbiornik, gdyż takie są najłatwiejsze do utrzymania. Warto postawić na kompletny zestaw – z pokrywą, oświetleniem, filtracją i termostatem – ograniczy to do minimum proces decyzyjny w momencie, kiedy o akwarystyce wiesz jeszcze niewiele, a doświadczenia nie masz praktycznie wcale.

W doborze odpowiedniego zestawu pomoże ci profesjonalny sprzedawca w sklepie akwarystycznym. Kierując się wiedzą o tym, jakie warunki panują w pomieszczeniu, gdzie będzie stało akwarium – jak i z której strony pada światło oraz ile jest cienia, jaka jest temperatura i wilgotność pokoju oraz ile jest miejsca na to, by swobodnie wymieniać wodę i czyścić filtr oraz nawozić rośliny i karmić ryby – doradzi ci zakup konkretnego zestawu.

Oczywiście wybór uzależniony jest także od tego, jakie ryby chcesz hodować w akwarium i jakie rośliny chcesz do niego wprowadzić. I tu warto posłuchać opinii fachowca. Nie zawsze twoje warunki lokalowe pozwolą na swobodny dobór fauny i flory, podobnie jak to ma miejsce w przypadku zestawu akwariowego.

Pomysł, że pracownik profesjonalnego sklepu akwariowego jest pierwszą linią, gdzie uczysz się i radzisz na temat twojego nowego akwarystycznego hobby – jest absolutnie najlepszy!

Akwarium z szafką – dlaczego do świetny pomysł?

Akwarium z szafką to zestaw stworzony z myślą o osobach, które chcą się upewnić, że zbiornik jest stabilny, bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla podłoża. Szafka dedykowana pod akwarium o określonym litrażu jest w stanie w stu procentach utrzymać jego ciężar. Pomyśl, że średnie akwarium to minimum kilkadziesiąt kilogramów. Nie ma żadnej gwarancji, że zwykła szafka ze sklepu meblowego będzie stabilnie podtrzymywać taki zbiornik. Szafki akwariowe wykonane są z materiału wodoodpornego, który nie niszczy się i nie wypacza w razie zachlapania, czy zalania wodą. Oszczędza ci to niepotrzebnego zniszczenia mebla, który mógłbyś wykorzystać w innym miejscu w domu.

Zestaw akwarium z szafką będzie zawsze wyglądał dobrze, gdyż te dwa elementy są spójne estetycznie i się uzupełniają. Taki zestaw po prostu wygląda profesjonalnie, elegancko i szykownie.

Oczywiście w skład zestawu akwarium z szafką może wchodzić także filtr, oświetlenie, czy pokrywa. Jak pisaliśmy, wybór w sklepach jest spory.

Szafki pod akwaria oczywiście można dokupić oddzielnie, są one zazwyczaj dedykowane pod konkretny typ zbiornika. Jest to absolutnie najlepsza podstawa twojego akwarium.

Początki drogi akwarysty nie są łatwe. Jak w przypadku każdej trudnej dziedziny, nie będziesz wiedzieć od razu wszystkiego. Wręcz przeciwnie – z początku na pewno sobie uświadomisz tylko to, że wiesz, że nic nie wiesz. Ale jak ze wszystkim – trzeba zacząć od pierwszego kroku – znalezienia zaufanego, profesjonalnego sklepu, który nie tylko wyposaży cię w akcesoria, ale także w dobrą radę i wartościową wiedzę.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy do “Akwarium z szafką, lub inny zestaw akwariowy? Sprawdź, czy warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *