Aktywność

Jak bawić się z kotem?

Kot to przyjaciel człowieka. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej lojalnych przyjaciół człowieka. Od ponad 15 000 lat towarzyszyły ludziom. Koty są inteligentne, czułe, ciekawskie i wierne. Są wspaniałymi towarzyszami i przyjaciółmi, którzy szczerze dbają o swoich właścicieli. A przede wszystkim uwielbiają się bawić i przytulać.

Zabawy z kotem są świetną zabawą dla obu stron

Koty są zwierzętami ruchliwymi, uwielbiają wszelakie zabawy i są bardzo towarzystkie. Są one nie tylko świetnym sposobem na rozwinięcie więzi między kotem a właścicielem, ale również świetnym sposobem na wyładowanie nadmiaru energii, jaką mają koty. Zabawy z kotem mogą być proste i wymagać tylko kilku przedmiotów.

 • Piłeczki – Koty uwielbiają ścigać piłeczki po całym mieszkaniu. Możesz zabrać swojego kota na zewnątrz, aby mógł polować na piłeczki wykonane z naturalnych materiałów lub zabrać go do domu, aby mógł biegać za piłeczkami wykonanymi z materiałów, które są bezpieczne dla zwierząt.
 • Głaskanie – Koty uwielbiają być głaskane. Możesz pogłaskać swojego kota po brzuchu, szyi lub uszach, aby go uspokoić i uszczęśliwić.
 • Zabawy łowieckie – Koty są drapieżnikami. Możesz wykorzystać ich instynkt łowiecki, aby bawić się z nimi, rzucając im lub puszczając zabawki, na które mogą polować.
 • Przeszukiwanie – Koty uwielbiają węszyć i szukać ukrytych przedmiotów. Możesz umieścić różne przedmioty w różnych miejscach i zachęcać kota do ich znalezienia.
 • Śledzenie – Koty uwielbiają śledzić ruch i dźwięk. Możesz wykorzystać ten instynkt do zabawy, poruszając różnymi przedmiotami, które będą interesujące dla twojego kota.
 • Przytulanie – Koty uwielbiają być przytulane i głaskane. Przytulanie twojego kota jest doskonałym sposobem na zbudowanie silnej więzi między wami.

Jak bawić się z kotem, czyli 10 kreatywnych pomysłów na zabawy

 1. Użyj lasera – Przyciągnij uwagę swojego kota, rzucając światłem laserowym po całym pomieszczeniu.
 2. Użyj myszy – Wykorzystaj zabawkową mysz do zabawy z kotem.
 3. Zabawa w chowanego – Zasłoń się za meblem lub za zasłoną i zachęć kota do znalezienia ciebie.
 4. Karmienie – Koty uwielbiają jeść! Możesz wykorzystać to do zabawy, rzucając kotu jego ulubioną przekąskę.
 5. Zabawa w chowanego piłeczek – Ustaw piłeczki w kręgu i zachęć kota do ich znalezienia.
 6. Przeciąganie sznurka – Przeciągnij sznurek po pokoju i zachęć kota do ganiania za nim.
 7. Przeciąganie taśmy papierowej – Przeciągnij taśmę papierową po pokoju, aby zachęcić kota do polowania.
 8. Przeciąganie sznurka z zawieszonym przedmiotem – Przeciągnij sznurek z zawieszonym przedmiotem po pokoju, aby zachęcić kota do ganiania za nim.
 9. Użyj wędki – Ustaw wędkę na podłodze i zachęć kota do łowienia.
 10. Śledź światełko – Ustaw latarkę na podłodze i zachęć kota do śledzenia ruchu światła.

Kot bawi się wszystkim. Te zwierze potrafi zając się praktycznie dowolną formą rozrywki, jeśli tylko jest ona odpowiednio dopasowana. Wybierz jedną z powyższych zabaw lub stwórz swoją własną i zrób swojemu kotu niespodziankę.

 

 

Autor: Agnieszka Kurzajska

0 komentarzy do “Jak bawić się z kotem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *