Porady

Dlaczego warto adoptować nie kupować?

Zwierze to przyjaciel człowieka, więc nie dziwi fakt, że co raz więcej osób chce mieć swojego kotka czy pieska w domu. Decydując się na nabycie zwierzęcia mamy do wyboru hodowlę prywatną lub adopcje. Ta druga opcja to jeden z najlepszych sposobów na pomoc zwierzętom bezdomnym.

Schronisko dzięki adopcji pomaga innym zwierzęta

Adopcja nie tylko da schronienie jednemu szczęśliwemu zwierzęciu, ale także otworzy miejsce dla kolejnego zwierzaka, który potrzebuje domu. Adopcja może być również tańsza niż kupowanie zwierzaka, ponieważ szczeniaki i koty z domów dla zwierząt są zazwyczaj wysterylizowane, odrobaczone i wykastrowane przed adopcją. Zazwyczaj będziesz musiał opłacić opłatę adopcyjną, ale będzie to znacznie niższa opłata niż kupno zwierzaka w sklepie. Ponadto adopcja zwierząt zapewnia zwierzęciu bezpieczny i trwały dom.

Zmniejszasz liczbę bezdomnych zwierząt poprzez adopcję

Zamiast dawać wsparcie biznesom hodowlanym, w których zwierzęta są hodowane w niehumanitarnych warunkach, adopcja jest przyjazna dla zwierząt i dobrym sposobem na pomoc bezdomnym zwierzętom. Adopcja jest również dobrym sposobem na zapewnienie zwierzęciu bezpiecznego domu i odpowiedzialnego opiekuna.

Zanim kupisz, to zastanów się, czy nie lepiej adoptować?

Adopcja jest najlepszym wyborem, jeśli masz na celu pomoc bezdomnym zwierzętom. Adopcja z domów zwierząt lub schronisk dla zwierząt jest bezpieczna i dobrze zorganizowana, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybierzesz zdrowy i szczęśliwy zwierzak. Po co płacić za coś, co możemy mieć za darmo? Adopcja jest również tańsza niż kupowanie zwierząt w sklepie, ponieważ zwierzęta w schroniskach są zazwyczaj wysterylizowane, odrobaczone i wykastrowane przed adopcją. Ponadto adopcja zapewnia zwierzęciu bezpieczny i trwały dom.

Skąd nie kupować lub nie adoptować zwierząt?

Nigdy nie należy kupować ani adoptować zwierząt z nieetycznych źródeł, takich jak hodowcy przeznaczeni na to, by zwierzęta zostały sprzedane w sklepach lub rynkach. Nielegalne rynki zwierząt i sklepy są często źródłem zwierząt, które mogą być niedożywione, chorowite, przetrzymywane w niehumanitarnych warunkach lub nawet wykorzystywane do nielegalnych celów. Także należy unikać adoptowania zwierząt z nieudokumentowanych źródeł, takich jak ogłoszenia lub portale społecznościowe. W takich przypadkach możesz nie wiedzieć, jakie są warunki, w jakich zwierzę żyło, ani jakie jest jego pochodzenie. Ponadto może być trudno uzyskać informacje na temat wcześniejszych warunków życia zwierzęcia i jego stanu zdrowia.

Do adopcji są tylko zdrowe zwierzęta

Masz pewność, z które zwierze adoptujesz ze schroniska, jest zdrowy i zostaje poddany kontroli lekarskiej. Większość schronisk stara się zapewnić jak najlepszą opiekę swoim podopiecznym, a adopcja jest jednym ze sposobów na zapewnienie im lepszego życia w nowym domu.

Adoptując zwierze, robimy dobry uczynek, który pomaga ratować zwierzęta i poprawiać ich jakość życia. Co więcej, gdy adoptujesz ze schroniska, to wspierasz działanie tej organizacji i pomagasz jej dalej chronić bezdomne zwierzęta. Co jest korzyścią społeczną i moralną dla Ciebie i dla zwierzaka.

 

 

Autor: Agnieszka Kurzajska

2 komentarze do “Dlaczego warto adoptować nie kupować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *